“Безпрецедентний випадок”: Українську сім’ю виганяють із ПольщіПольська влада не буде надавати міжнародний захист сім’ї з України, яка підтримувала сепаратистів на Донбасі.

Наталя і Андрій Шокотови разом з двома дітьми переїхали до Польщі з Донбасу влітку 2015 року. Вони говорили, що над їхнім будинком літали бомби.

У Польщі їм відмовляються надавати статус біженців й хочуть депортувати, адже Шокотови на референдумі підтримали відділення Донбасу від України.

Влада Польщі відмовилися приймати заяву про надання міжнародного захисту для сім’ї з чотирьох осіб.

“Навчання дітей в польській школі, їх інтеграція з польською культурою і середовищем не можуть бути підставою для легалізації перебування їхніх батьків”, – заявили в управлінні.

Також польські чиновники впевнені, що Наталя Шокотова спеціально приховала факт, що її батьки є громадянами РФ.

У Польщі кажуть, що Шокотови можуть без проблем повернутися в Україну.

“Так, ми голосували за відділення Донбасу від України, але не за війну. Ніхто нам не сказав, що це так буде виглядати”, – говорить Наталя Шокотова.

Сім’я боїться, що після повернення на батьківщину СБУ заарештує їх за підтримку сепаратизму.

Нагадаємо, українцям у Польщі стає дедалі страшніше жити – наші громадяни стають жертвами злочинів на національному ґрунті.

Так, Петро Тима, голова Об’єднання українців у Польщі, відзначає, що в суспільстві намагаються сформувати стійкий негативний імідж мігрантів, які приїхали з України.

За словами експерта, зараз українські мігранти живуть майже в кожному польському містечку. Часом навіть в таких, де раніше українців ніколи не було.

“Такі місцеві громади не готові до іншості. З іншого боку, з’явилися такі люди і спільноти, які намагаються сформувати свій політичний капітал на основі, власне, ворожості до мігрантів з України», – зазначає Тима.

Одночасно з цим спікер цивільних прав Адам Боднар каже, що тривожним сигналом є ще і зростання повних ненависті інтернет-коментарів, в яких згадують українців.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: