Дешева робоча сила: поляки поділилися планами на українських заробітчанБанк прогнозує зростання трудової міграції українців до Польщі

За прогнозами Національного банку Польщі, до кінця 2020 року на польський ринок праці буде перебувати 200-300 тисяч українців щорічно.

Як пише Радіо Польща, про це повідомив на прес-конференції заступник директора департаменту економічного аналізу Нацбанку Польщі Яцек Котловский. За його словами, число українських громадян на ринку праці в Польщі зростає, але темпи зростання сповільнилися, оскільки пік був зафіксований в 2016-2017 роках.

За прогнозами польського банку, це буде зростання в темпі 200-300 тис. осіб на рік. При цьому існує багато факторів ризику. Зокрема, візова політика країн Європейського союзу і ситуація в Україні.

Як підрахували поляки, у них до 2050 року нестача робочих рук на польському ринку праці складе приблизно 10,6 млн чоловік. Половину зможу покрити українці.

Варто зауважити, що і НБУ прогнозує зростання трудової міграції українців до Польщі. Однак після цього рівень знизиться.

Польщі понад 300 тисяч українців платять внески до фонду соціального страхування – це найвищий показник в історії.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: