Долар по 34: як тепер виживатимуть українціОпубліковано консенсус-прогноз на наступні два роки

У найближчі два роки ситуація на ринку валют продовжить дивувати, але для гривні це будуть не позитивні зміни. Ряд економістів прогнозують здорожчання американської валюти до 34 гривень за долар.

При цьому на кінець цього року прогнозують до 30 гривень за долар, – пише “Обозреватель”.

Якби на даний момент ціни на світлі нафтопродукти не змінилися, а курс долара підскочив до 34 грн, то вже через два тижні бензин марки А-95 міг би подорожчати майже на 5 грн – з 29,5 до 34,6 грн за літр. Так, левову частину всіх світлих нафтопродуктів Україна імпортує, тобто купує за іноземну валюту.

Також Україна імпортує продукти харчування, частина ліків, деякі алкогольні напої. Вони також дорожчають пропорційно девальвації гривні.

Девальвація гривні відчутно вдарить і по фруктах, наприклад, підскочать в ціні банани.

Не покращиться ситуація і з цінами на ліки. Українцям доведеться вивертати всі кишені, щоб покращити здоров’я, адже левова частина медпрепаратів в аптеках також імпортного виробництва.

Безпосередньо до долара прив’язані ціни на нерухомість на вторинному ринку і автомобілі. Згідно із законом розраховуватися можна тільки гривнями, але самі цінники фіксують у валюті. Для прикладу, однокімнатну квартиру в столиці можна купити за $30 тис. За чинним курсом це близько 810 тис. грн. Уже в 2019-м, якщо ціни в доларах не зміняться, така ж квартира буде продаватися вже за 1 млн грн.

Аналогічна ситуація і на авторинку. Після стрибка курсу долара, в середньому автомобіль українці купуватимуть на 7-тисяч гривень дорожче.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: