Грибний травень: прикарпатці вже відкрили сезон “тихого полювання”. ФОТОТравнева погода підкинула черговий сюрприз — прикарпатці почали збирати гриби.
Світлину у соцмережі оприлюднила Галина Спасюк-Шевчук. Гриби вдалося “вполювати” у лісі поблизу Калуша.

Білі гриби трохи поморщені через відсутність опадів. Жінка вже порізала гриби і сушить, пишуть Вікна.

Білі гриби зібрав і мешканець села Степанівка Михайло Романів.

Фотографіями своїх трофеїв поділився також Сергій Козлан, який збирав гриби у лісах біля Косова 5 травня.

Він опублікував у соцмережі розповідь про перше цього року “тихе полювання”.

Напевно, лише лінивий грибар ще не знайшов перші весняні білі гриби у нас на Косівщині. Тому що вже майже всі знайомі грибарі дзвонили, переказували, що є вже гриби! Те, що вони вже є, я знаю, і що в неділю на грибних місцях буде купа народу – теж догадуюся, тому сьогодні ще до схід сонця вирушив за грибами. Місця там дуже відкриті, гриби видно за декілька метрів, так що пара грибарів можуть все визбирати дуже швидко, тому щоб бути першим, треба зранку поспішати. А поспішати прийшлося нелегко, 2 години без перепочинку, з таким, по дорослому, темпом, ввесь час в гору, так що сауни не треба! – розповідає Сергій Козлан.

Гриби чоловік знайшов не у вологому лісі, а в сухих кам’янистих місцях. Схоже, грибам потрібне нічне тепло, і каміння, яке нагрівається за день, вночі віддає тепло землі, що сприяє пробудженню грибниць, припускає Сергій.

Гриби почав шукати коло знайомої вже одинокої сосни, знайшов зразу декілька, а дальше пішло… За минулий тиждень тут, напевно, не було нікого, тому що гриби росли всюди: і попри дорогу, і на стежках, і на зовсім відкритих місцях – всюди, куди не дивився, було по декілька грибиків. Правда, більші траплялися рідко, в основному малі, думаю, відсутність дощів цьому посприяла, – каже грибник.

Знаходив соснові боровички, але на сонячних галявинах траплялися і літні сітчасті (букові) гриби, майже потріскані від спеки, деякі вже червиві. Крім білих, знайшлася пара красноголовців і дубовик крапчатий.

Як бачу, потиху мої прогнози, що цей рік буде грибним, починають справджуватися. Ще б трохи частіше дощу – то взагалі буде супер! – додав Сергій Козлан.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: