Інцидент на кордоні Італії та Франції: Рим викликає для пояснень французького послаМіністерство зовнішніх справ Італії висловило протест Франції у зв’язку з інцидентом, у ході якого французька прикордонна поліція увірвалася в клініку італійського центру допомоги мігрантам.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Reuters. Громадська організація «Веселка для Африки» заявила, що в п’ятницю, 30 березня, французькі правоохоронці привезли затриманих в Альпах нігерійських мігрантів на залізничний вокзал італійського прикордонного міста Бардонеккії.

Після цього поліцейські увійшли в клініку, розташовану на вокзалі, і провели тест сечі нігерійця, підозрюваного у торгівлі наркотиками. МЗС Італії повідомило на своєму сайті про виклик французького посла для надання пояснень. «Генеральний директор з питань Європейського Союзу Джузеппе Буччіно Грімальді передав рішучий протест від уряду Італії за поведінку французьких митників, яка розглядається як неприйнятна і підкреслив незадоволення відсутністю відповідей на наші запити про роз’яснення», – йдеться у заяві. Деякі італійські політики назвали інцидент порушенням кордону Італії.

Французька митниця стверджує, що отримала письмову згоду чоловіка на проведення аналізу, і центр також дав дозвіл на це. Згідно з повідомленням французької сторони, тест був негативним. МЗС Франції раніше заявило, що станція більше доступна французькій поліції, тому що її почали використовувати в гуманітарних цілях.

Французька митниця переконує, що дотримувалась правил і готова до діалогу з італійцями щодо будь-яких правових та оперативних процедур, щоб уникнути подібних інцидентів у майбутньому. Згідно з повідомленням італійського зовнішньополітичного відомства, країни домовилися про зустріч своїх представників для обговорення інциденту і подальшої прикордонної співпраці.

Нагадаємо, у 2017 році до Італії прибуло найбільше мігрантів і біженців серед усіх країн Євросоюзу – майже 70% від загальної кількості, або понад 119 тисяч.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: