На Рівненщині московські попи найняли «тітушок», відібрали у громади храм і звинуватили націоналістів у нападіУ селі Птича на Рівненщині священики УПЦ Московського патріархату звинуватили націоналістів в озброєному нападі на храм.

За цю культову споруду громади Київського та Московського патріархатів змагаються уже протягом чотирьох років, розповідає ТСН.

Напередодні Великодня суд зняв арешт з храму на користь УПЦ МП. Громада села, яка з цим не погодилася, силою зайшла до храму. Офіційні та неофіційні рупори УПЦ МП публічно заявили, що храм захопив Київський Патріархат з бійцями «Азову» та «Айдара» з автоматами та балаклавах, а вірян Московського Патрірахату при цьому нібито виводили з храму під прицілом.

Відомо, що священику МП ще в 1990-х навіть вдалося приватизувати майно громади. Але російська агресія на Сході у 2014-му спричинилась до того, що більшість парафії вирішила змінити конфесію з Московського патріархату на Київський – тоді і дізналися про приватизований храм. З того часу почалася війна: суди, бійки і чвари в громаді. Аби зняти гостроту, суд арештував культову споруду.

Проте днями Дубненський суд раптом зняв арешт з храму на користь єпархії Московського Патріархату. Ситуація миттєво переросла в нове протистояння, а оскільки прибічників Московського патрірхату в селі мало, священики УПЦ МП привезли спортсменів з Рівного та Дубно.

Представник місії ОБСЄ приїхав наступного дня після конфлікту. Спочатку він опитував вірян Київського Патріархату, які визнали, що зайшли в храм. Але за останні чотири роки обидві громади постійно зі скандалами входять у будівлю церкви. Далі опитав громаду Московського Патріархату. Вони усі ці роки, поки храм під арештом, служать у гаражі на подвір’ї священика. Тут спочатку повторюють заяву офіційного сайту.

«Вони були люди в балаклавах. Окрім жителів села, які підтримують Київський патріархат», – запевнив священик УПЦ МП отець Віктор.

Проте після повторного запитання, хто бачив озброєне захоплення правими організаціями особисто, виникла затяжна мовчанка.

Священнослужитель каже, що втаємничених бійців привіз і відвіз мікроатобус через 15 хвилин з моменту заходу в храм. Однак, камера спостереження на приміщенні сільської ради не показала нікого.

«Нікого немає, стоять дві машини представників поліції. Далі підходить група людей. Стоїть група людей, спілкуються з поліцією, потім підходить ще група людей. Одразу починає працювати болгарка, люди зрізають двері», – коментує сільський голова Ярослав Вознюк.

Втім, на відео немає бійців зазначених батальйонів. Усе побачене у сільраді підтверджене свідченнями поліцейського Назара Вовтонюка, який був на місці від початку.

«Я можу стверджувати, що це було місцеве населення. Вони всі один одного знали. Це було місцеве населення. «Айдару», «Азову» не було. В камуфляжах людей також не було», – зазначив правоохоронець.

З’ясувалося також, що попри арешт у храмі перебували двоє вірянок УПЦ МП, які «охороняли» будівлю зсередини.

«Я не бачила, було темно. Їх зайшло в церкву четверо – Дайнеко Микола, Дайнеко Іван, Остапчук Анатолій. Вони зайшли до нас у притвор, всі односельці», – сказали жінки.

Другу постраждалу вірянку УПЦ МП пані Марію доставили до лікарні із підозрою на струс мозку. З’ясувалося, що жінка отримала удар у скроню, коли поливала односельчан із вогнегасника під час їхнього проникнення в храм.

«Автомати бачила у міліції, яка була поряд. Люди, які зайшли в храм, були нашими односельцями. Чотири чоловіки. Я впізнала їх», – зазначила Марія Рикун, жителька Птичої.

Відтак, журналістам вдалося встановити, що офіційні та неофіційні рупори УПЦ Московського Патріархату збрехали про «озброєні «Айдар» та «Азов», аби вчергове продемонструвати гоніння на церкву. Можливо, припускає ЗМІ, відповідь полягає у тому, що в Птичі практично не залишилось вірян УПЦ Московського Патріархату. Сільський голова серед натовпу прихильників Московського Патріархату фактично не знайшов місцевих.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: