На Закарпатті внаслідок отруєння грибами померла молода жінка. В лікарні не було сироватки від ботулізмуПро трагічний випадок, який вчора стався на Воловеччині, у Facebook написав правозахисник Роман Келемен. За його словами, причиною цьому стало те, що не лише на Закарпатті, а й в усій Україні немає сироватки від такого небезпечного недугу як ботулізм.

«Медична реформа та корупційні тендери. Вчора сталася трагедія, померла молода тридцятирічна жінка від отруєння грибами, ботулізму. Сама уродженка Воловецького району. Спочатку вона дві доби промучилась у Воловецькій лікарні та в результаті того, що їй не ставало краще, її перевели до Ужгорода. Та, на жаль, тут вона померла. А причиною стала відсутність сироватки від ботулізму. Жодної дози сироватки у Закарпатті та цілій Україні немає! Як у ХХІ столітті, у європейській країні з супермедичною реформою помирають люди від отруєння??? Чому через ненажерливість тендерних бариг у нас відсутній такий простий, але необхідний препарат? Навіть в радянські часи його було вдосталь…. Цікаво, як це прокоментує управління охорони здоров`я…», – емоційно написав чоловік.

У коментарях закарпатці пишуть, що минулого року в області такі випадки з ботулізмом були декілька раз. Тоді родичі хворих через знайомих купували сироватку в Росії, і передавали їм через водіїв автобусів. Так вдалося врятувати кілька чоловік.

«Але медики їм забороняли говорити, що сироватка з Росії, боялися МОЗ», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, спалах ботулізму в Україні зафіксували влітку минулого року. В 2017-му на цей недуг захворіло 132 особи, 11 із них померли.

Ботулізм— це гостре токсико-інфекційне захворювання, яке характеризується міоплегією та офтальмоплегією, парезом кишечника, розладами вегетативної інервації, при тяжкому перебігу — бульбарним синдромом і гострою дихальною недостатністю. Захворювання зазвичай розвивається, коли людина вживає їжу, що накопичила токсин внаслідок забруднення її та розмноження вегетативних форм збудника, тобто якщо в харчовому продукті виникли анаеробні умови. Таким чином реалізується харчовий шлях зараження. Найчастіше це в`ялена або слабо просолена риба, ковбаса, шинка, м`ясні, рибні, овочеві, грибні консерви. Зазвичай, інфекція розвивається у консервації, яка була виготовлена із порушенням норм або неправильно зберігалася.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: