На Закарпатті змії почали кусати людейНаразі один із укушених проходить лікування.
Днями до Рахівської центральної районної лікарні надійшли двоє потерпілих мешканців району, які постраждали від укусу змій.

Як повідомив головний лікар Рахівської ЦРЛ – Володимир Симулик, чоловіка 1979 р.н. гадюка вкусила за кінцівку, передає «Про Захід».

Потерпілому ввели протизміїну сироватку, позаяк у пацієнта була діагностована інтоксикація важкого типу.

Наразі чоловік проходить лікування в медзакладі.

В іншому випадку змія вкусила чоловіка 1995 року народження. Загальний стан пацієнта був кращий, відповідно, зваживши всі ризики, було прийнято рішення сироватку не вводити. Наразі чоловік виписаний з лікарні і перебуває на амбулаторно-контрольованому лікуванні.

В Україні є 8 неотруйних “змій”: — водяний та звичайний вужі, мідянка, леопардовий, чотирисмугий, лісовий і жовточеревий полози та безнога ящірка веретільниця. Будь-яку змію треба вважати потенційно ядовитою.

Поведінка змій (гадюк)

Гадюка за найменшої нагоди намагається утекти або, зачаївшись, перечекати присутність людини. Лише у випадку безпосередньої навмисної провокації зі сторони людини, або якщо людина випадково наступила на цю істоту, вона застосовує останній рубіж оборони – смертоносну отруту.

Змії нападають без попередження. Гадюки, погрожуючи кидком, згортаються «тарілочкою», зигзагами вигинають передню частина тіла, сильно сичать.

Заходи безпеки при зустрічі із зміями (гадюками)

Пам’ятайте, що гадюки ніколи не атакують першими. Якщо ви несподівано помітили змію, завмріть, дайте можливість їй піти, не намагайтесь взяти їх у руки, пнути ногою чи фотографувати з невеликої відстані, не провокуйте і не панікуйте, навіть якщо вони малі розміром і зовні мляві. Уникайте різких рухів, котрі лякають змію. Якщо змія прийняла позу загрози, відступить повільно, мирно розійдіться з нею.

Отруйні навіть змії, що щойно вилупились з яйця. Слід дотримуватися обережності в поводженні з мертвими зміями, в деяких із них отрута зберігає свої властивості довгий час. Випадковий укол отруйним зубом може призвести до отруєння. Особливо уважним треба бути у занедбаних кар’єрах, серед кам’яних руїн, у розвалених будинках. Змії іноді селяться у місцях залишених людиною. Перед подорожжю треба вивчити особливості забарвлення змій, їхні відмінні риси і вміти розпізнавати отруйних і неотруйних. Не намагайтеся ловити змій чи загравати із ними, навіть якщо вони малі розміром і зовні мляві. Отруйні змії навіть ті, що тільки вилупившиеся з яйця. Випадковий укол отруйим зубом може призвести до отруєння.

Пропонуємо рекомендації щодо надання першої допомоги при укусі змії.

ПЕРША ДОПОМОГА

Якщо вас таки вкусила гадюка — не панікуйте. Пам’ятайте, людський організм здатен перебороти дію отрути змій, що живуть в Україні — це триватиме кілька днів і супроводжуватиметься гарячкою та пропасницею. Постраждалому потрібно пити багато рідини, можна гарячий чай, тоді отрута швидше буде виводитися через нирки. На рану варто покласти лід або щось холодне, що зменшить больⳠвідчуття.

Укус гадюки спричиняє такі симптоми: наявність однієї чи двох маленьких точок проколу на шкірі; поява сильного болю. У місці потрапляння отрути спочатку відчувається сверблячка, через 10—15 хвилин починає розвиватися набряк, який досягає свого максимуму через 10—12 годин із моменту укусу. Можуть з’явитися головний біль, нудота, блювання, порушення зору, гарячка, сонливість, холодний піт, слабкість, утруднене дихання, злегка болять лімфатичні вузли. У людей із послабленим імунітетом чи алергією це може призвести до анафілактичного шоку й смерті.Потрібно негайно приступити до видалення отрути з рани. Ні в якому разі не можна відтерміновувати цю процедуру – інакше токсин пошириться по всьому організму. Відсмоктування отрути проводять за допомогою медичної банки, якщо такої немає – використовують звичайну склянку. Для цього у порожнину скляного посуду уводять запалений фітіль, швидку обводять ним порожнину судини і негайно прикріплюють до ранки. Якщо процедура виконана правильно, тканина тіла втягується у порожнину банки. Отруту можна висмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовують відсмоктану рідину і промивають рот водою. Припалювання ранки сірником, додаткові розрізи, вирізування ураженої ділянки шкіри – явища неприпустимі. Оскільки за таких втручань токсин швидко поширюється і виникає загроза потрапляння в ранку хвороботворних бактерій. Обмити місце укусу перекисом водню чи слабким розчином марганцівки (йоду). Але тільки не алкоголем! Він лише прискорить всмоктування отрути. Якщо є можливість, увести антиалергійний препарат. Лягти — чим менше рухаєшся, тим повільніше поширюється отрута. По можливості багато пити. Викликати «швидку допомогу» чи звернутися в медпункт. Найголовніше — швидко доправити постраждалого до медичної установи для надання кваліфікованої лікарської допомоги.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: