Нацбанк випустив пам’ятну монету на честь річниці створення ВМФНа аверсі монети розмістили малий державний герб України, стилізований прапор Військово-морського флоту України початку ХХ століття і абрис військового корабля на хвилях.

Національний банк України в середу, 18 квітня, випустив пам’ятну монету номіналом 10 гривень з нагоди сторіччя Українського військово-морського флоту. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Монети випущені в кількості 1 млн штук.


На аверсі монети зображено малий державний герб України, праворуч на дзеркальному тлі – стилізовані прапор військово-морського флоту України початку ХХ століття і абрис військового корабля на хвилях. На реверсі – на тлі стилізованих хвиль зображено напис 100, в нулях якого – роза вітрів (векторна діаграма, що характеризує напрямок вітру) та тризуб, накладений на якір, по обидва боки від якого роки: 1918, 2018.

До слова, на початку 1918 року Центральною Радою було прийнято низку важливих військово-морських законів, які в той час мали декларативний характер, у тому числі, один з головних – Тимчасовий закон про флот. А 29 квітня 1918 р. командувач Чорноморським флотом адмірал Саблін оголосив всі судна, що базуються в Севастополі та Криму, флотом УНР і наказав підняти український прапор.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: