Не просто коханець: в Венеції відкрився музей Казанови (відео)У Венеції відкрився перший музей Казанови. Місце вибрано не випадково. «В одному з будинків на цій вулиці народився Джакомо Казанова», – написано на меморіальній табличці на венеціанської вуличці Маліпьеро.

У світі, який здригається від сексуальних скандалів і бореться з домаганнями, творці музею поставили перед собою завдання вирватися з міфу про героя-коханця, розбили більше 120 жіночих сердець. Експозиція повинна представити відвідувачам іншого Казанову, – пояснює директор музею Андреа Косентіно:

«Нам треба зупинитися і переосмислити його роль. За кордоном люди часто дізнаються про нього в школі. Тут в Італії з цим складніше. Його образ якомусь сенсі замкнений в стереотипах, обмежений уявленнями про нього як про великого коханця. Але в ньому було більше. Він великий учений, видатна людина з особливими даруваннями. Це треба пояснювати людям і це одне із завдань музею. Ми хочемо, щоб ця особа була розкрита в повній мірі ».

Відкриття музею в декількох хвилинах ходьби від Гранд-каналу приурочили до 220 річниці від дня смерті легендарного венеціанця. Людина, якого за чутки про порочних зв’язках хотіли вбити багато співвітчизників, помер у віці сімдесяти трьох років. Згідно з переказами, останніми його словами стала заява: «Я жив як філософ і вмираю християнином».

Джерело.

Читайте також:Останні новини: