Несподіваний поворот: який курс валют піднесе українцям новий тижденьДо кінця березня очікуються коливання гривні

Як відомо, цей тиждень дешевого долара завершився невеликим подорожчанням валюти – на 2 копійки. У п’ятницю, 23 березня, міжбанк закрився в рамках 26,27-26,29 грн/$. При цьому поточних продажів експортерів вистачило не всім. Про це повідомив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко.

Великі корпорації отримали після обіду п’ятниці виплати Держказначейства по ПДВ на 2,7 млрд. Гривень, тому трохи притримали валютні продажі, передає news.eizvestia.com.

“Торги стартували на 26,23-26,27 грн / $, після цього ціна знизилася до 26,18-26,23 грн / $, і знову підросла до 26,26-26,28 грн/$. Торгівля йшла у вузькому діапазоні, без вираженої ініціативи”, – зазначив начальник управління дилінгових операцій Банку Південний Олег Ропяк.

Все ж врятувало те, що виплата по ПДВ сталася із запізненням, і попит на долар не встиг підрости, так що сильного дисбалансу на торгах не виникло.

“На міжбанк перестав тиснути готівковий ринок. Роста попиту на долар в касах не спостерігалося, там все дуже спокійно, тому банки не купували активно валюту під населення”, – зауважив Гриненко.

У той же час відзначається, що обсяг безготівкового ринку скоротився з вчорашніх $ 479,34 млн. до $ 320,02 млн 23 березня.

З числа продавців долара в п’ятницю виділяли Сітібанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, ING Bank і ПУМБ, який активно продавав валюту, але після виплат по ПДВ вийшов її купувати. А з покупців – Креді Агріколь Банк і Альфа-Банк. Національний банк протягом дня не з’являвся на торгах, для чого, як кажуть скарбники, не було підстав. Хоча, знаючи нову звичку регулятора прикупити “свою десятину” – $ 10 млн. – навіть на неліквідному ринку, банкіри були задоволені бездіяльністю НБУ.

Так, касири у відділеннях підняли цінники слідом за безготівковим ринком, повідомляє джерело.

“Готівковий ринок поводився симетрично, зберігши мінімальний курсової розрив з міжбанком: ранковий рівень котирувань склав 26,16-26,24 грн/$, а до середини котирування виросли до 26,23-26,29 грн/$”, – розповів директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Прогноз курсу валют на найближчий тиждень

Варто уточнити, що на наступний тиждень у фінансистів різні очікування. Хоча всі розраховують на невелике збільшення валютних продажів, проте дають різні курсові прогнози.

“Курсові тренди будуть визначатися високою активністю учасників ринку в зв’язку з закінченням фінансового місяця і кварталу, періодом відшкодувань ПДВ, ступенем активності регулятора по корекції курсових коливань і настроями готівкового ринку, які можуть активізувати спекулятивну складову”, – сказав Курінний.

Також він додав, що до кінця березня чекає коливань в рамках 26,0-26,30 грн/долар.

У свою чергу Юрій Гриненко розраховує на старт міжбанку 26 березня в рамках 26,25-26,35 грн / $, і на торгівлю протягом тижня в діапазоні 26,30-26,40 грн / $.

“В кінці місяця бізнесу буде потрібно більше гривні – на платежі в бюджет, партнерам і персоналу із зарплати. Так що експортери повинні збільшити продаж вільної частини валютної виручки. Але і імпортерам потрібно буде закривати місяць і купувати долар під зовнішньоекономічні контракти. На підвищення валютного продажу з боку нерезидентів під придбання у вівторок облігацій внутрішньої держпозики я б сильно сподіватися не став. На останньому аукціоні Мінфіну вони взяли паперів лише на 200 млн. грн., і, схоже, не налаштовані сильно нарощувати свої вкладення в ОВДП”, – пояснив він.

При цьому є й ті фінансисти, які щиро сподіваються на зміцнення курсу української валюти.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: