Польща дещо пообіцяла українським заробітчанамНові правила працевлаштування іноземців у Польщі зроблять українських трудових мігрантів більш захищеними.

Близько 70% громадян України, які одержали дозвіл на роботу в Польщі, працюють або в інших країнах Шенгенської зони, або не на тих місцях, які були задекларовані. Про це повідомляє Міністерство сім’ї, праці і соціальної політики Польщі.

Українці, які отримали дозвіл на роботу в Польщі, не влаштовуються в тому місці, де вказували в декларації.

Згідно з даними, за три місяці з 1 січня 2018 року польські роботодавці залишили 240 тисяч заяв про намір прийняти на роботу іноземних громадян, в основному українців і частково — білорусів, але влаштувалися на роботу в дійсності тільки 74 тисячі осіб.

У міністерстві впевнені, що, незважаючи на реформи і посилення правил для роботодавців вони продовжують зловживання при працевлаштуванні іноземців.

Також у Польщі збираються створити державний орган, який буде захищати заробітчан. Про це розповів заступник глави МЗС Польщі Бартош Ціхоцький.

За його словами, в Польщі працює близько двох мільйонів українських робітників, і польські фірми потребують українських працівників.

Щоб отримати робочу візу необхідно, щоб роботодавець подав декларацію в центр зайнятості, де повідомив, що має намір найняти конкретного іноземного громадянина. Але після того, як іноземець отримує візу з дозволом на роботу, він просто їде в іншу країну Шенгену або працює на незадекларованій праці.

За подачу фіктивної декларації українці можуть віддати до 600 злотих. Таким чином, з урахуванням того, що близько 150 тисяч цьогорічних декларацій про найм можуть виявитися фіктивними, організації робочих віз для українців шахраї заробили близько 90 млн злотих.

Нагадаємо, у Польщі нелегальним трудовим мігрантам загрожує втрата грошей і навіть кримінальна справа.

Президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник розповів про те, що українці в Польщі часто стають жертвами різного роду афер – починаючи від несплати їх праці, закінчуючи кримінальними справами.

Експерт зазначає, що українців можуть обдурити ще на початку пошуку роботи за кордоном, вимагаючи гроші за працевлаштування.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: