Порошенко зустрівся з главами церков УкраїниІдею надання українській церкві автокефалії підтримали предстоятелі двох церков – УПЦ КП та УАПЦ. Про реакцію глави УПЦ МП не повідомляється.

Президент Петро Порошенко в середу, 18 квітня, провів зустріч із предстоятелями православних церков України та офіційно прийняв звернення від двох церковних ієрархів для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію. Про це глава держави повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Відзначається, що таке рішення підтримали предстоятелі двох церков – Української церкви київського патріархату і Української автокефальної православної церкви.

У той же час, про реакцію глави Української православної церкви (Московського патріархату) не повідомляється.

“Під час зустрічей із предстоятелями православних церков України офіційно прийняв звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення”, – зазначив він.

За словами Порошенка, Святійший патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет офіційно передав звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській церкві томосу про автокефалію, підписане всіма архієреями УПЦ КП.

“Також зустрівся з митрополитом Київським і всієї України Макарієм, предстоятелем Української автокефальної православної церкви і офіційно прийняв звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв УАПЦ.

Під час зустрічі з предстоятелем Української православної церкви митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм повідомив митрополиту про свій візит до Стамбулу, де провів зустрічі з Вселенським патріархом Варфоломієм та членами Синоду Вселенського Патріархату, які були присвячені перспективам надання томосу про автокефалію Української православної церкви”, – додав Порошенко.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: