Тарифи на газ і субсидії: до чого готуватися українцямМіністр про те, коли і на скільки зросте ціна на газ

Питання на скільки і коли зросте вартість газу в уряді ще не вирішили.

“Поки не можу назвати конкретну дату. Важливо розуміти, що рішення уряду, яке стосується перегляду тарифів, почне діяти не раніше, ніж через два місяці після його прийняття. У такому випадку тарифи будуть перераховані для кожної компанії на ринку незалежним регулятором – Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Це вимагає часу”, – заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, пише РБК-Україна.

Міністр підкреслив, що будь-яке рішення по тарифах буде мати вплив на обсяг субсидій. У той же час деякі, маючи формальне право на субсидію, не можуть звернутися за нею. А все тому, що вони мають додаткові зареєстровані доходи, які управління соцзахисту не бачать.

“Ринкова ціна газу необхідна для лібералізації ринку, створення конкурентних умов та усунення будь-яких можливостей корупції. Коли ринок розвитий, конкуренція змушує гравців на ринку знижувати ціни для кінцевого споживача. НАК “Нафтогаз” поставляє газ за заниженою ціною. Свої втрати компенсує з держбюджету. Вони надають фіндопомогу і тим, хто може собі дозволити заплатити за газ. У разі переходу на адресну субсидію кінцевих споживачів, можемо зменшити загальну вартість цих витрат для держави. Адресні субсидії стосуються тих, хто їх потребує”, – повідомив Олександр Данилюк.

Міністр заявив, що необхідно прийняти справедливе рішення, яке буде реалістичним для бюджету, забезпечить соцзахист населенню і позитивно вплине на розвиток конкуренції на газовому ринку.

“Тарифи – це не питання, яке має вирішувати уряд. Завдання уряду – проводити реформи, які дозволять створити в країні конкурентний ринок газу, а не визначати тарифи”, – зробив висновки міністр фінансів.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: