У Гройсмана запропонували закопувати українців у вже існуючі могилиМіністри пропонують українцям відмовитися від традиційного похорону

Уряд пропонує народним депутатам узаконити нові правила поховання покійних. У Кабміні наполягають на тому, щоб українці віддавали перевагу кремації, замість традиційного похорону.

Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду законопроект №8248, який покликаний стимулювати українців віддавати перевагу кремації і вводить поняття біозахоронення. Нагальною є проблема дефіциту місць на кладовищах.

Під біозахороненням передбачають поховання тіла з використанням біорозкладаних матеріалів протягом 5 років, при якому не передбачена установка могильних плит, пам’ятників та інших надгробків. А можлива лише установка “інформаційної таблички”.

“Причому ховати за такою “технологією” можна буде не тільки на кладовищах, а й у лісопарках і навіть парках культури і відпочинку. За умови, що місцева влада дасть добро на виділення під ці потреби окремих ділянок”, — йдеться в повідомленні Кабміну.

Також уряд на законодавчому рівні має намір ввести поняття “підхоронення” – захоронення померлих у вже існуючі могили. Робити це можна буде після закінчення “цвинтарного періоду” (20 років після останнього захоронення) і з згоди власника (утримувача) такої могили.

Якщо його не буде виявлено, достатньо буде заручитися підтримкою місцевої влади. Якщо ініціативи уряду підтримає ВРУ, закон вступить в силу через 6 місяців після офіційної публікації.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: