В Івано-Франківську на міському озері зявиться вітрильний яхт клубГромадська організація «Яхт-клуб Порт Франківськ», яку ще в квітні минулого року створив лікар за фахом і моряк за покликом серця івано-франківець Юрій Ільницький, має намір відкрити на міському озері дитячу секцію з вітрильного спорту та на одному з пірсів облаштувати маленький порт для яхт.

Наразі в розпорядженні громадської організації 6 дитячих яхт класу «Оптиміст» – найпопулярнішої в світі моделі. Щоправда, це не сертифіковані яхти, а лише тренувальні.

«Сертифіковані коштують до 2 тисяч євро, – пояснював Юрій Ільницький,- а ці ми робили самотужки. Замовив водостійку фанеру, в безкоштовному доступі отримав через Інтернет електронний проект і за кресленнями на одному з львівських підприємств виготовили ці яхти.

Випробування вони пройшли у Сергіївці Одеської області, де на лимані працює дитяча база вітрильного спорту. Три яхти досі залишаються там, оскільки з кінця квітня у Сергіївці розпочнеться вітрильний сезон і наші діти зможуть безкоштовно позайматися.

Ще три яхти перебувають у Франківську, але спустити їх на воду поки немає можливості». Дитячу секцію планують організувати в приміщенні прокату човнів на міському озері, де пустують дві кімнати. Справа залишилася за малим – отримати погодження від міської влади.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: