В Ужгороді «впав» найбільший у Європі метеоритДнями в Ужгороді відкрили чергову міні-скульптуру Михайла Колодка. «Метеорит Княгиня» встановлено на площі Петефі. Пам’ятка оригінальна і виконана у вигляді великого каменю та закарпатця, що стоїть на ньому, інформує zakarpatpost.net.

Поруч із пам’ятником вже навіть з’явилася автобусна зупинка з однойменною назвою.

До слова, Княгиня – є найбільшим з-поміж знайдених в Європі метеоритів у новітній історії. Вага його приблизно 500 кілограмів. При проходженні щільних шарів атмосфери його було видно у формі яскравого боліда над територією сучасної Словаччини, містами Ліптовський Мікулаш, Шариш, Земплин і Пряшева. Подолавши близько двохсот кілометрів, приблизно о 17:00 9 червня 1866 року він вибухнув на висоті 40 км над с. Княгиня на Закарпатті, розпавшись на більш ніж 1200 шматків, чим викликав короткочасний метеорний потік.

Осколками тоді обсипало значну площу в радіусі до 5 км. Основна маса метеоритного тіла (ймовірно, ядро), вагою в 279 766 грамів приземлилася у восьми кілометрах від с. Княгиня, на схилі гори Стінка (1078 м) в урочищі Чорні Млаки.

Через кілька днів цей осколок знайшов житель с. Княгиня Василь Крив`яник на глибині близько 2 метрів. При падінні ядро ​​розпалося на дві майже однакові частини, вагою 141 833 і 137 933 кілограми, а від останнього шматка відколовся ще осколок вагою 2350 грамів.

Незабаром про знахідку дізнався лісничий Великого Березного Антон Покорний. За його словами, він викупив у Крив`яника знайдений метеорит «за два воли, які той сам вибрав». Згодом, Покорний сам вигідно перепродав його Віденському імператорському музею (сучасний музей природознавства), в якому метеорит зберігається і досі.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: