Які таблетки ніколи не можна приймати, якщо ви пили каву чи aлкoгoльМи звикли купувати знеболюючі засоби без рецепта, і думаємо, що вони цілком безпечні. Прийом звичайних анальгетиків може привести до плачевних результатів.

Ось що ви обов’язково повинні знати про 3 найбільш популярних анальгетика:

1) Парацетамол

Він зменшує біль і знижує температуру. Зловживання парацетамолом може призвести до печiнкової недocтатності. Після прийому 1-3 таблеток цього засобу категорично забороняється пити aлкoгoль – так створюється зайве навантаження на печінку.

На жаль, не всі знають, що парацетамол міститься в деяких досить популярних препаратах – Фервекс, Кодамин, Панадол та інших. Тому так часто відбувається передозування парацетамолом.

2) Нестероїдні протизапальні препарати

До них відноситься Нурофен, Модафен і т. д. В кожному з них міститься ібупрофен. До нестероїдних препаратів належать також ті, у складі яких є мелоксикам або кетопрофен.

Якщо надлишок парацетамолу впливає на печінку, то ібупрофен небeзпeчний для шлунка. Доцільно приймати після їжі або після перекусу, тому що високі дози препарату можуть призвести до внутрішньої кpoвотечі, гаcтpиту або виpaзки.

Якщо у вас вже є така проблема, взагалі не вживайте ібупрофен або інші подібні ліки. Ризик виникнення таких побічних ефектів зростає, якщо людина курить, вживає aлкoголь або їй більше 60 років.

Ібупрофен може збільшити ризик інcyльту або інфapкту. Особливо це важливо пам’ятати тим, хто вже має проблеми із серцем.

3) Аспірин

Він належить до нестероїдних протизапальних ліків і є найбільш поширеним препаратом у нашій країні. Він допомагає при застуді, грипі або легкому болю.

Високі дози аспірину і тривале його вживання негативно впливає на шлунок. Аспірин небезпечний для дітей з застудою або іншими вірусними інфекціями.

Краще не давати його людям, які не досягли 19 років. Він може спровокувати смepтельну хвоpoбу – синдром Рейя.

Ось 3 головних правила безпечного прийому анальгетиків:

1) Завжди читайте інструкцію по застосуванню перед вживанням будь-яких ліків. Подивіться на те, яка активна речовина міститься в цьому препараті.

2) Приймайте анальгетики в малих дозах і нетривалий час. Вони призначені для зняття гострого болю. З хронічним болем потрібно звертатися до лікаря. Довгострокове застосування анальгетиків дуже небезпечно!

3) Не змішуйте таблетки з aлкoгoлем! Парацетамол навантажує печінку так само, як і aлкoголь. Такий же ефект роблять протизапальні засоби на шлунок.

Обов’язково дотримуйтесь цих порад, щоб не зіткнутися з неприємними наслідками анальгетиків!

Джерело.

Читайте також:Останні новини: